coś estetycznego, czyli o potrzebie piękna

Przez małe „p” właśnie. Tak wczoraj, wracając do domu, dotarło do mnie, że chciałabym zrobić coś pięknego. Coś od początku do końca mojego, co wykonaniem i materiałami spełniałoby estetyczną funkcję – zwyczajnie cieszyłoby oko. Ale co? Ot i problem, nie mam pojęcia co. Nie mam pojęcia jak i nie mam pojęcia z czego… Po głębszym namyśle, czyli prawie całej nocy, udało się stworzyć kilka wstępnych projektów – pierwszy i największy z nich, to komplet zazdrostek do kuchni. Połączenia bawełnianej lub lnianej tkaniny w biało-granatową kratę z paskiem tiulu lub innej firankopodobnej materii. Problem w tym przypadku polega na tym, że nie mam a) materiałów, b) maszyny do szycia, c) kuchni i d) nie potrafię szyć (na maszynie w sensie). Więc projekt został zapisany i odłożony do świętego nigdy (choć prawdę mówiąc rozejrzałam się po sieci i znalazłam i maszynę i materiały – tylko finansowo jakoś nie  tego teraz…). Projekt numer dwa to kocyk dla mego dziecięcia zrobiony na drutach. Rzecz prosta, jeśli się potrafi, a ja akurat trochę potrafię. I nawet włóczka jest w ilości i gramaturze odpowiedniej. Tylko czas… Więc projekt numer trzy musi starczyć za wszystko – stanłęło zatem na szaliczku dla Agatona – przy dobrych wiatrach nawet w komplecie z czapeczką! A co, jak szaleć to szaleć ;)

Oczwiście to dopiero faza projektów. Półprodukty, że tak powiem, już są, są również dobre chęci i niezastąpiona książka ze wzorami splotów. Pogoda również mi sprzyja, więc chyba już nie mam wyjścia, jak tylko zabrać się do roboty i za czas jakiś pochwalić zdjęciem czegoś, mam nadzieję, estetycznego na tyle, że ucieszy nie tylko moje oko.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>